Založenie akciovej spoločnosti (a. s.)

(nadpis sa zmeni automaticky)
 

Chcem založiť a. s.

Akciová spoločnosť je jednou z foriem obchodnej spoločnosti. Založenie akciovej spoločnosti je časovo náročny proces, ktorý si vyžaduje skúsenosti.

Zakladateľmi / akcionármi akciovej spoločnosti môžu byť fyzické aj právnické osoby, avšak jediným zakladateľom akciovej spoločnosti môže byť iba právnická osoba. Maximálny počet akcionárov nie je zákonom ohraničený. Pokiaľ spoločnosť zakladajú viacerí zakladatelia, uzatvárajú zakladateľskú zmluvu, pokiaľ spoločnosť zakladá jeden zakladateľ, prijíma zakladateľskú listinu. Zakladateľská zmluva rovnako ako zakladateľská listina musia byť vyhotovené vo forme notárskej zápisnice o právnom úkone.  

Obchodný zákonník upravuje dva spôsoby založenia akciovej spoločnosti: buď jednorazové (simultánne) založenie, t. j. bez výzvy na upisovanie akcií, alebo postupné (sukcesívne) založenie t. j. s výzvou na upisovanie akcií. Pri jednorazovom založení akciovej spoločnosti bez výzvy na upisovanie akcií vznikne súkromná akciová spoločnosť, ktorá nebude obchodovať s akciami na verejnom trhu.

 

Súčasťou notárskej zápisnice, vo forme ktorej je vyhotovená zakladateľská zmluva / zakladateľská listina sú aj schválené stanovy. Pri založení akciovej spoločnosti s výzvou na upisovanie akcií sa kreuje verejná akciová spoločnosť.

Akciová spoločnosť (tak ako ostatné druhy obchodných spoločností) vzniká až zápisom do obchodného registra. Návrh na zápis sa podáva na tlačive, ktorého vzor tvorí prílohu č. 9 Vyhlášky Ministerstva spravodlivosti č. 25/2004 Z. z. ktorou sa ustanovujú vzory tlačív na podávanie návrhov na zápis do obchodného registra a zoznam listín, ktoré je potrebné k návrhu priložiť.

 

Zverte služby súvisiace so založením akciovej spoločnosti na odborníkov. Znížite tak svoje finančné náklady a čas môžete venovať dôležitým podnikateľským aktivitám.

 

 

 

 

 
 
 
 

Ak si u nás zriadite virtuálnu kanceláriu, administratívny proces založenia s. r. o. ku nej máte zdarma!

  Chcem virtuálne sídlo
 
 
 

 

 

 

 

Nechajte administratívny proces založenia akciovej spoločnosti na nás

 

 

 

Servisné služby na celý rok!

K vybranej službe od WFG firemný servis ponúkame balík servisných služieb na obdobie 12 mesiacov za bezkonkurenčnú cenu.

 

 

 

Šetríme váš čas, pretože všetko vybavujeme my.

Všetky potrebné úrady a doklady vybavíme za vás, takže sa môžete v pokoji venovať svojmu podnikaniu.

 

 

 

Istota správnosti všetkých úkonov.

V rámci služby pre vás všetky potrebné administratívne podklady vypracuje špecializovaný tím skúsených pracovníkov.

 

 

 

 

Finančná istota a šetrenie financií zároveň.

V cene služby je už zahrnutá registrácia na daň z príjmu právnickej osoby. Klienti majú navyše finančnú istotu – ceny za založenie spoločnosti sú dohodnuté dopredu.

 

 

 

Zaplatíte menej, než pri individuálnom zakladaní firmy.

Prax v tejto oblasti, dobré vzťahy a naše postavenie vám zaručia, že konečná suma všetkých výdavkov spojená so založením firmy bude nižšia, než keby ste si firmu zakladali vy sami.

 

 

 

Všetko ide rýchlo a spoľahlivo.

Poskytujeme istotu rýchleho spracovania a vybavenia - celý proces trvá maximálne 14 dní.

 

 

 

 

Služby v rámci
celej SR.

Či ste podnikateľ z východu alebo zo západu Slovenska, vieme sa s vami skontaktovať a poskytnúť vám komfortné služby kdekoľvek a kedykoľvek.

 

 

Ďalšie výhodné služby pre
našich klientov.

Vieme vám sprostredkovať spoľahlivú účtovnú spoločnosť a pri využití ďalších našich služieb poskytujeme klientom zľavy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Založenie a. s.

 

Bezplatné podnikateľské poradenstvo
počas celého procesu založenia spoločnosti.

Spracovanie administratívnych podkladov potrebných ku založeniu spoločnosti
zabezpečíme kompletnú dokumentáciu potrebnú ku založeniu akciovej spoločnosti

Úhrada súdneho poplatku, ktorého výška je 750 €.
Vzhľadom na to že využívame služby elektronického podpisu, vieme vám ušetriť až polovicu súdneho poplatku. Zaplatíte len 375 €.

 

Ohlásenie žiadosti o vydanie osvedčenia k predmetom podnikania

Podanie elektronického návrhu

na zápis spoločnosti do obchodného registra.

Zápis ľubovoľného počtu predmetov podnikania

poradíme Vám pri výbere voľných, remeselných a viazaných predmetov podnikania.

Vystavenie faktúry
ktorú môžete zahrnúť do nákladov súvisiacich so založením spoločnosti.

 

 

 

 

 

 
 
 
 

Som v časovej tiesni, chcem už pripravenú, riadne založenú a registrovanú, hotovú s. r. o.

  Chcem ready-made firmu
 
 
 

[legal disclaimer]

Poskytovateľ služby neposkytuje právne služby podľa zákona č. 586/2003 Z.z. o advokácii a nenesie zodpovednosť za prípadnú nesprávnosť alebo neúplnosť poskytnutých informácií, v súvislosti s poskytovaním podnikateľského poradenstva. Poskytovateľ služieb poskytuje služby v rozsahu voľných živností. Táto webstránka sa nezaoberá poskytovaním právnych rád, ani právnych služieb a teda nemôžu byť za také považované.

Klientom, ktorí majú záujem o právne služby, vieme zabezpečiť poskytnutie právnej služby od advokáta. Formuláre, ktoré poskytovateľ služby používa, sú verejne dostupné na stránke ministerstva spravodlivosti SR. Poskytovateľ služby nie je oprávnený zastupovať klientov v súdnom konaní, ale len vyplní elektronický formulár, ktorý následne odošle kvalifikovane elektronicky podpísaný na príslušný obchodný register.

Potrebujete poradiť? Radi vám pomôžeme.
Nenašli ste odpoveď na vaše otázky? Potrebujete odbornú radu alebo pomoc s riešením vášho problému? Neváhajte nás kontaktovať, ponúkame vám bezplatné konzultácie a poradenstvo!
Názov firmy:
Meno a priezvisko:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia